Škola v Cidlině

Co se v mládí naučíš, jako když najdeš

JKHistorie
Škola v Cidlině

V roce 1912 byla celkovým nákladem 24 000 K postavena v Cidlině škola. Částka zahrnuje stavbu školy, její kompletní zařízení i plot kolem zahrady.

Archivní materiály

Písemnosti straší i novější

JKHistorie
archivní materiály

Pokud se vám bude zdát že se v textu nacházejí chyby tak to je z jednoho prostého důvodu, texty jsou přesně opisovány z originálů a v době kdy vznikaly byla trošku jiná pravidla pravopisu a ani za jazykové znalosti původních pisatelů nelze ručit.

Hasiči v Cidlině

Založení Sboru dobrovolných hasičů

JKHistorie
Hasiči

Historie hasičů v Cidlině se začala psát v roce 1936 po požáru jednoho domu v obci. Po této události se v hostinci paní Melkusové uskutečnila ustavující schůze Sboru dobrovolných hasičů.

Voda a spol

Studánky a rybníky

JKOkolí
Voda a spol

Vítejte na zatím nedokončené stránce která nese pracovní název "voda a spol.", pracovní z toho důvodu, že do budoucna může být všechno jinak, a nebo taky ne.

Sv.Markéta

O kapličce a legendě

JKOkolí
Sv. Markéta

Kaple Sv.Markéty se nachází nedaleko naší obce směrem na Želetavu. Je postavena v jednom z lesíků, které se nacházejí v poli u silnice z Cidliny do Bítovánek (cyklotrasa 5125). Když odbočíme z této silnice na polní cestu k Petrovickému rybníku (cyklotrasa 5104), budeme mít již zmíněný lesík po pravé straně. Cesta k němu je neudržovaná, ale zdatnější cyklisté se tam dostanou i na kole. V lesíku je však nutno pohybovat se pěšky a opatrně, je to mnohem bezpečnější.